Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

50 هزار عدد مواد محترقه در زنجان کشف شد

09:31, 2019 ژانویه 13
54 0
50 هزار عدد مواد محترقه در زنجان کشف شد

سرهنگ جعفر کردلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مواد محترقه و آتش زا از یک واحد صنفی فعال در سطح شهر زنجان به دست آمد.

وی اظهار داشت: در این رابطه صاحب این واحد صنفی به عنوان متخلف از سوی ماموران پلیس اماکن زنجان دستگیر و پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی استان، تحویل شد.

کردلو، برخورد پلیس زنجان با تهیه و توزیع کنندگان مواد محترقه را بسیار جدی خواند و افزود: به استناد قانون مجازات اسلامی هرگونه قاچاق، تهیه و توزیع مواد منفجره و محترقه غیرمجاز، جرم است و مرتکبین به مجازات مندرج در قانون محکوم خواهند شد.

به گزارش ایرنا، بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال 96 در زنجان تعداد 116 نفر از نواحی مختلف بدن مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

از یکم تا بیست سوم اسفند 96 در مجموع 130 نفر بر اثر انفجار مواد محترقه مصدوم شدند که 108 نفر آسیب دیدگان مرد و 22نفر مابقی نیز زن بودند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 17 درصد افزایش نشان می داد.

میانگین سنی آسیب دیدگان 10 تا 25 سال و بیشترین ناحیه آسیب دیده با 46 نفر مربوط به چشم، 44 نفر مربوط به دست و 40 مورد نیز مربوط به سایر اندام های بدن بود.

73 نفر از مصدومان مربوط به شهرستان زنجان، 12 نفر شهرستان ابهر، 22 نفر شهرستان خرمدره، 3 نفر شهرستان ایجرود، 3 نفر شهرستان ماهنشان، چهار نفر شهرستان طارم و 13 نفر نیز مربوط به شهرستان خدابنده، بودند.

نهم اسفند نیز زنی با حدود 51 سال سن که ناراحتی قلبی داشت بر اثر ترس از صدای انفجار مواد محترقه سکته کرد و جان باخت.

سال 95 تعداد 111 نفر (85 مرد و 26 زن) بر اثر انفجار مواد محترقه مصدوم شدند که 91 نفر از این مصدومان به صورت سرپایی در محل درمان شدند و 20 نفر نیز به بیمارستان منتقل و بستری شدند و بیشترین ناحیه آسیب دیده نیز مربوط به چشم، صورت و دست بود.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0