Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

500 میلیارد ریال برای عمران عالیشهر درحال هزینه است

14:35, 2018 اوت 12
5 0
500 میلیارد ریال برای عمران عالیشهر درحال هزینه است

به گزارش ایرنا، علی مقاتلی روز یکشنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران افزود: در این راستا امسال از محل منابع استانی 10 پروژه با اعتبار 76 میلیارد ریال در عالیشهر و شش میلیارد ریال اعتبار نیز برای پروژه مشارکتی شهر جدید واقع در شهرستان عسلویه مصوب شده است.

وی یادآورشد: درهفته دولت امسال نیز عملیات اجرایی سه مدرسه در عالیهشر با 120 میلیارد ریال اعتبار آغاز می شود.

مقاتلی اظهارداشت: علاوه بر سه مدرسه یاد شده یک مدرسه پارسال احداث و 2 مدرسه نیز تا مهره ماه احداث می شود که در مجموع با احداث این 6 مدرسه سرانه فضای آموزشی عالیشهر از 2.5 به 4.5 مترمربع افزایش می یابد.

مقاتلی ادامه داد: در هفته دولت یکی از مدرسه های درحال احداث، پارک و مسیر دوچرخه سواری این شهر با 45 میلیارد ریال اعتبار افتتاح می شود.

وی افزود: پروژه مجتمع فرهنگی و هنری عالیشهر نیز با اعتبار 70 میلیارد ریال دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بوشهر گفت: این پروژه در 2 هزار متر مربع و با ظرفیت 330 صندلی و بخش‌های مختلف و کارگاه‌های هنری احداث می شود.

مقاتلی افزود: همچنین در قالب تفاهمنامه مشترک استانداری، شرکت عمران عالیشهر و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پارسال عملیایی اجرایی مرکز جامع درمانی بهداشتی عالیشهر با100 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

وی گفت: این مرکز که از سطح یک درمانگاه بیشتر و از بیمارستان کمتر است و از لحاظ زیربنا به اندازه یک بیمارستان 20 تختخوابی است سال آینده به بهره برداری می رسد.

مقاتلی اظهارداشت: یک مجموعه استخر با 80 میلیارد ریال اعتبار پارسال در عالشهر بهره برداری شد که این پروژه از حیث کوتاه بودن زمان احداث رکورددار شد.

وی یادآور شد: این پروژه در 31ماه بهره برداری شد در حالی که عمر ساخت این نوع پروژه‌ها در سطح کشور بیش از پنج سال است.

مقاتلی در ارتباط شهر جدید عسلویه نیز گفت: این شهر که با مساحت 2 هزار هکتار طراحی شده عملیات زیرساختی آن در در قالب فاز نخست در 22 هکتار در هفته دولت آغاز می‌شود.

وی یادآورشد: طرح مطالعات فرهنگی و اجتماعی این شهر نیز بعنوان طرح پایلوت در کشور از 6ماه پیش آغاز شده است.

مقاتلی ادامه داد: هدف از ایجاد این شهر جدید ساماندهی سرریز جمعیتی شهرهای عسلویه و نخل تقی است.

وی یادآورشد:محدوده شهر جدید واقع در شهرستان عسلویه از روستای بستانو تا سهمو شمالی است.

مقاتلی گفت: طرح اولیه این شهر جدید برای سکونت 120 هزار نفر طراحی شده ولی در طرح بازنگری جمعیت کمتری در حدود 100 هزار نفر پیش بینی خواهد شد.

همچنین: واگذاری‌ های امسال دولت به 38.8 هزار میلیارد ریال رسید

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0