Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

6 هکتار مراتع بردسیرکرمان در آتش سوخت

04:09, 2018 ژوئیه 07
8 0
6 هکتار مراتع بردسیرکرمان در آتش سوخت

مهدی رجبی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز فصل گرما و حضور گردشگران در عرصه های منابع طبیعی افزود: رعایت نکردن نکات ایمنی توسط گردشگران، عصر روز گذشته موجب آتش سوزی در ثروت های خدادادی منابع طبیعی شهرستان بردسیر شد.

وی اظهار داشت: حضور فعال و بموقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، هلال احمر، بخشداری، دهیاری و نیروهای مردمی در محل وقوع آتش سوزی، این حریق را در ساعت 19 شب گذشته خاموش کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ادامه داد: اگر چه سخت گذر بودن منطقه و وزش باد شدید مانع اطفای حریق در مراتع مادون بردسیر می شد، اما همت نیروهای ادارات و نهادهای مختلف موجب مهار دامنه این آتش سوزی شد.

رجبی زاده اظهار داشت: مراتع منطقه مادون بردسیر که دارای پوشش غنی مرتعی و بیشتر گونه های با ارزش گون بود به دلیل بی احتیاطی گردشگران در آتش سوخت.

وی با اشاره به اینکه احیا و جایگزین کردن مراتع ، کاری دشوار و زمانبر است از مردم خواست ضمن همکاری با ماموران حفاظت منابع طبیعی در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، موضوع را از طریق پل ارتباطی امداد جنگل و مرتع به شماره 1504 واقع در مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمان اطلاع رسانی کنند.

هم اکنون 6 معین (یاور)اقتصادی در مناطق مختلف این استان در امر خطیر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و احیای پوشش گیاهی مشارکت جدی دارند.

معین های اقتصادی استان کرمان متعهد شده اند در حدود 16 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی شمال استان نهال و بذرکاری انجام دهند.

استان کرمان به علت شرایط اقلیمی خاص از مناطق کویری ،کوهستانی و مرتعی زیادی برخوردار است که به علت خشکسالی های چندین ساله ، پوشش گیاهی این مناطق در معرض نابودی قرار گرفته است و اقدام معین های اقتصادی ضمن ایجاد اشتغال حرکتی در جهت صیانت از این پوشش گیاهی و مرتعی قلمداد می شود.

همچنین: آتش سوزی یک مغازه لباس فروشی در قزوین خاموش شد

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0