Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

60 واحد مسکونی به اقشار کم درآمد زنجان واگذار شد

10:00, 2019 ژانویه 16
253 0

سجاد صنعتی منفرد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تعداد واحدهای در شرف اجرا، در حال احداث، در ست طراحی و دریافت پروانه روستایی و شهری زنجان در قالب تامین مسکن اقشار کم درآمد افزود: این واحدها حدود 550 باب است.

این مسئول خاطرنشان کرد: مقایسه آماری 2 سال گذشته با مجموع 14 سال گذشته نشان می دهد که در این مدت کوتاه شاهد رشد حدود 6 برابری در این زمینه بوده ایم.

صنعتی منفرد ادامه داد: یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن تامین مسکن اقشار کم درآمد روستایی و شهری از طریق احداث واحدهای مسکونی است.

وی اظهار داشت: از محل اعتبارات استانی و پروژه های سرمایه گذاری در سطح استان پروژه های ورزشی و عمرانی مختلفی در حال اجرا و پیگیری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه توسعه گردشگری روستاها پیگیری می شود، گفت: رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری از اولویت های این بنیاد می باشد.

صنعتی منفرد افزود: در سراسر کشور ۵۰۰ روستای نمونه گردشگری انتخاب شده که سهم استان زنجان 22 روستا می باشد که با بهره گیری از ظرفیت های آن می توان به اشتغال، تولید و اقتصاد کمک نمود.

وی با اشاره به آمادگی بنیاد مسکن جهت بهسازی روستاهای هدف گردشگری، تاکید کرد: با توسعه بوم گردی و گردشگری در روستاها زمینه‌های ایجاد اشتغال در جامعه فراهم می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: باید به روستاهای دارای قابلیت گردشگری توجه داشته باشیم، افزود: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نسبت به شناسایی روستاهای گردشگری ودارای بافت با ارزش اقدام نموده است.

صنعتی منفرد خاطرنشان کرد: اجرای پروژه طرح هادی روستاها با رویکرد گردشگری نیازمند توجه ویژه است و این مهم به خاطر ایجاد جذابیت برای گردشگران داخلی و خارجی است.

به گزارش ایرنا، بنیاد مسکن استان از ابتدا تاکنون 908 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد احداث کرده است.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0