Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

60 واحد مسکونی به اقشار کم درآمد زنجان واگذار شد

10:00, 2019 ژانویه 16
169 0
60 واحد مسکونی به اقشار کم درآمد زنجان واگذار شد

سجاد صنعتی منفرد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تعداد واحدهای در شرف اجرا، در حال احداث، در ست طراحی و دریافت پروانه روستایی و شهری زنجان در قالب تامین مسکن اقشار کم درآمد افزود: این واحدها حدود 550 باب است.

این مسئول خاطرنشان کرد: مقایسه آماری 2 سال گذشته با مجموع 14 سال گذشته نشان می دهد که در این مدت کوتاه شاهد رشد حدود 6 برابری در این زمینه بوده ایم.

صنعتی منفرد ادامه داد: یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن تامین مسکن اقشار کم درآمد روستایی و شهری از طریق احداث واحدهای مسکونی است.

وی اظهار داشت: از محل اعتبارات استانی و پروژه های سرمایه گذاری در سطح استان پروژه های ورزشی و عمرانی مختلفی در حال اجرا و پیگیری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه توسعه گردشگری روستاها پیگیری می شود، گفت: رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری از اولویت های این بنیاد می باشد.

صنعتی منفرد افزود: در سراسر کشور ۵۰۰ روستای نمونه گردشگری انتخاب شده که سهم استان زنجان 22 روستا می باشد که با بهره گیری از ظرفیت های آن می توان به اشتغال، تولید و اقتصاد کمک نمود.

وی با اشاره به آمادگی بنیاد مسکن جهت بهسازی روستاهای هدف گردشگری، تاکید کرد: با توسعه بوم گردی و گردشگری در روستاها زمینه‌های ایجاد اشتغال در جامعه فراهم می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: باید به روستاهای دارای قابلیت گردشگری توجه داشته باشیم، افزود: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نسبت به شناسایی روستاهای گردشگری ودارای بافت با ارزش اقدام نموده است.

صنعتی منفرد خاطرنشان کرد: اجرای پروژه طرح هادی روستاها با رویکرد گردشگری نیازمند توجه ویژه است و این مهم به خاطر ایجاد جذابیت برای گردشگران داخلی و خارجی است.

به گزارش ایرنا، بنیاد مسکن استان از ابتدا تاکنون 908 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد احداث کرده است.

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0