Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

923 نفر در خراسان جنوبی بیمه بیکاری می گیرند

08:06, 2018 ژوئیه 07
10 0
923 نفر در خراسان جنوبی بیمه بیکاری می گیرند

ابراهیم رضازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال یکهزار و 66 نفر درخواست بیمه بیکاری داشتند که با 912 نفر موافقت شد.

وی ادامه داد: سه ماه گذشته امسال نیز 301 نفر درخواست بیمه بیکاری داشتند که با 240 نفر موافقت شد، متوسط موافقت با درخواست های پارسال و سه ماه گذشته بالای 80 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه 61 درصد مقرری بگیران استان بین 20 تا 39 سال سن دارند، اظهار داشت: در سه ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد کل مقرری بگیران سه درصد کاهش را نشان می دهد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: طی مدتی که افراد از بیمه بیکاری استفاده می کنند خدمات درمانی بوده و دفترچه های بیمه آنها نیز تامین اعتبار می شود.

رضازاده تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما در حوزه روابط کار و مراجع حل اختلاف، صیانت از نیروی کار و ارتقای ایمنی در واحدها را از اساسی ترین وظایف و رسالت های مدیریت روابط کار دانست.

وی عنوان کرد: تمام افرادی که از خدمات بیمه بیکاری برخوردار می شوند کارگر بوده و هیچکدام برای خود کسب و کار ایجاد نکرده اند لذا تصمیم داریم این افراد را از وادی کارگری بیرون کشیده تا خودشان کارآفرین شوند.

وی گفت: در این راستا با همکاری بیمه پاسارگاد تعدادی از مقرری بگیران بیمه بیکاری شهرستان بیرجند که حدود 40 سال سن دارند را دور هم جمع کرده ایم تا ضمن آشنایی با مفاهیم کسب و کار از خدمات بیمه استفاده کنند.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این نشست این بود تا افرادی که فاقد شغل بوده و از بیمه بیکاری استفاده می کردند اما موفق شدند برای خود کسب و کار راه اندازی کنند تجربیات خود را در اختیار سایر مقرری بگیران قرار دهند، در نهایت آنان با شرح وظایف و خدمات آشنا شده و وارد بازار کار می شوند.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: اگر این طرح در شهرستان بیرجند با موفقیت انجام شود در سایر شهرستان های استان نیز اجرا خواهد شد.

رضازاده در ارتباط با شرایط مقرری بگیران بیمه بیکاری گفت: وقتی شرایط بیکاری این افراد محرز شد به تامین اجتماعی معرفی می شوند و بر اساس حداقل های دستمزدی که هر سال توسط شورای عالی کار اعلام می شود به هر فرد بیمه بیکاری پرداخت می شود.

وی ادامه داد: حداقل دستمزد امسال روزانه 170 هزار و 423 ریال تعیین شده است و کارگری که در زمان اشتغال بیشتر از حداقل دریافت کرده باشد تامین اجتماعی بر اساس متوسط حق پرداختی رقمی بالاتر از آن را به فرد پرداخت می کند.

وی از افراد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی خواست در سن کم از این مستمری استفاده نکنند چراکه استفاده از مقرری بیمه بیکاری در سن کم توصیه نمی شود همچنین از ورود به بازار کار به هیچ وجه ترس و واهمه ای نداشته باشند.

همچنین: خراسان جنوبی برای افزایش صادرات سیمان آمادگی دارد

منبع: irna.ir

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی:

نظرات - 0