اجرای طرح های عمرانی در گرو جذب نقدینگی و مشارکت مردم است

10:33, 2019 ژانویه 13

51 0

اجرای طرح های عمرانی در گرو جذب نقدینگی و مشارکت مردم است

علی وقفچی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به ضرورت اصلاح روند تدوین بودجه تاکید کرد و افزود: متاسفانه روند تدوین بودجه در کشور از سال های گذشته به نحوی است که به جای ارائه راهکارهایی برای تولید و افزایش درآمد، در پی تقسیم ثروت است.

وی ادامه داد: مجلس تلاش می کند تا در بررسی لایحه بودجه 98، موضوع های اساسی همچون سوخت، معیشت عموم مردم، اقشار آسیب پذیر و تحت پوشش نهادهای حمایتی و کارکنان با حقوق های پایین به صورت برجسته و دقیق مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به ضرورت هدایت نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید و طرح های عمرانی تاکید کرد و گفت: این موضوع بهترین کمک برای دولت جهت پیشبرد و اجرای طرح های مختلف عمرانی و تولیدی است.

وقفچی اظهار داشت: یارانه سوخت وسایط نقلیه غیر عمومی و حتی یارانه واردات محصولات کشاورزی باید حذف شود چرا که وجود یارانه در این حوزه ها اغلب باعث رانت خواری و عدم توزیع درست منابع است.

وی به لزوم تعریف منابع درآمدی مطمئن برای پرداخت یارانه ها اشاره کرد و افزود: شفافیت در اختصاص اعتبارات نیز باید با دقت و حساسیت بیشتری پیگیری شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به مسائل و نارسایی ها در روند خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: برخی از واگذاری ها که در قالب اصل 44 انجام پذیرفت متاسفانه در مواردی منجر به انحصار بیشتر نیز شد.

وقفچی افزود: واگذاری ها باید از طرق بورس و اوراق بهادار و به صورت شفاف انجام شود.

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...