از آشفتگی جیرانی تا به وقت شام حاتمی‌کیا/با حاضران و غایبان جشنواره فیلم فجر آشنا شوید+عکس

06:44, 2017 اكتبر 08

5 0

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر طبق روال هر ساله بهمن ماه امسال نیز برگزار می‌شود. با این وجود نکته قابل تامل تاخیر در انتشار فراخوان این جشنواره است.

بدون توجه به مشکلات مدیریتی جشنواره فیلم فجر و همین‌طور عدم انتشار فراخوان این جشنواره در تاریخ مقرر، فیلمسازان و تهیه کنندگان به شروع مراحل مختلف تولید فیلم‌هایشان مشغول بوده و تنور داغ جشنواره کم کم گرم می‌شود.

از جمله کارگردانان مطرحی که هم‌اکنون برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند می‌توان به "ابراهیم حاتمی‌کیا"، "فریدون جیرانی"، "مصطفی کیایی"، "فرزاد موتمن" و "تینا پاکروان" اشاره کرد.

"آشفتگی"، "به وقت شام"، "لونه زنبور"، "چهارراه استانبول"، "سراسر شب" و "لس‌آنجلس تهران" از جمله فیلم‌هایی هستند که برای حضور در جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده‌اند.

در این میان نام کارگردان‌های مطرحی همچون "داریوش مهرجویی"، "کیومرث پوراحمد"، "کیانوش عیاری"، "پوران درخشنده" و "همایون اسعدیان" به جشم نمی‌خورد و آنها هنوز در مورد حضور یاد عدم حضورشان صحبتی نکرده‌اند.

از میان کارگردانان جوان و موفق سالهای گذشته همچون "محمدحسین مهدویان"، "حمید برزگر"، "شهرام مکری"، "مرتضی علی عباس میرزایی"، "مجید برزگر" و "پوریا آذربایجانی" هم هنوز خبری در میان نیست.

به همین مناسبت خبرگزاری میزان فهرست برخی از آثار متقاضی برای شرکت در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را تهیه و معرفی کرده است.

داستان: این فیلم با محوریت مسائل منطقه و تهدیدات تکفیری در ایران و سوریه جلوی دوربین رفته است و به طور حتم یکی از شانس‌های سیمرغ سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر محسوب می‌شود.

همچنین: داوران دیگرگونه‌های اجرا جشنواره تئاتر فجر انتخاب شدند

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...