افزایش ۶۰درصدی طول صف ترافیک صبحگاهی پایتخت در روز بارانی

02:29, 2018 آوریل 16

6 0

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ "محسن پورسیدآقایی" تصریح کرد: با توجه به بارندگی امروز (26 فروردین ماه) که از شب گذشته آغاز شده و همزمانی آغاز هفته جاری شاهد افزایش طول صف ترافیک صبحگاه معابر بزرگراهی و 2برابری زمان سفر بوده‌ایم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه نخستین محور، مسیر جنوب به شمال بزرگراه نواب بود که در ساعت 5.50 دقیقه درگیر ترافیک سنگین شد، گفت: بیشترین ترافیک پس از نواب به‌ترتیب در مسیر«شرق به غرب بزرگراه چراغی»، «غرب به شرق بزرگراه حکیم»، «غرب به شرق خیابان آزادی تا یادگارامام»، «غرب به شرق بزرگراه همت»، «غرب به شرق بزرگراه فتح»، «بزرگراه امام علی(ع)»، «بزرگراه شهید فهمیده» و «بزرگراه هاشمی رفسنجانی» بوده است.

وی در ادامه از آمادگی کامل مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی و سازمان تاکسیرانی پایتخت برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به شهروندان در روز بارانی پایتخت خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، اقدامات مناسب در جهت انتقال و جابه‌جایی شهروندان و مسافران محترم صورت گرفته و متروی تهران در صورت بارش‌های مجدد در پایتخت، به‌طور کامل آماده سرویس‌دهی به مسافران و در صورت نیاز اعزام قطار فوق‌العاده به خطوط پرازدحام است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از خدمات‌رسانی بیش از 5 هزار و 700 دستگاه اتوبوس همزمان با روز بارانی پایتخت خبرداد و گفت: برابر اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در پایتخت، تمامی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران به‌حالت آماده‌باش درآمده به‌طوری که از نخستین ساعات بارش رحمت الهی خدمات‌رسانی به شهروندان آغاز شده است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه به‌واسطه اقدامات مؤثر انجام‌شده، تاکنون مشکلی به‌لحاظ جابه‌جایی مسافران به‌وجود نیامده است تصریح کرد: تنها چند مورد اختلال حرکت در خطوط وِیژه را شاهد بودیم که به‌واسطه ورود غیرمجاز خودروهای شخصی در خط ویژه اتوبوس صورت گرفته است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با اشاره به ستاد ویژه خدمات‌رسانی در شرایط آب‌وهوایی خاص، که پیشتر در سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تشکیل شده است گفت: با استفاده از تجارب سال‌های گذشته نقاط پرترافیک و نقاطی را که ممکن است در شرایط آب‌وهوایی خاص با کمبود تاکسی مواجه شوند شناسایی کردیم و به‌واسطه ظرفیت بخش خصوصی که تحت نظارت سازمان فعالیت می‌کنند و با استفاده از یک ناوگان ذخیره عرضه و تقاضای سفر را متعادل کرده‌ایم.

به‌گفته پورسیدآقایی، استفاده از حمل‌ونقل عمومی از ارکان مهم کاهش ترافیک و آلودگی هوا به‌شمار می‌رود که توجه ویژه مردم را نیز می‌طلبد.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...