برداشت گندم با 600 کمباین در مزارع بیجار آغاز شد

03:53, 2018 ژوئیه 07

7 0

برداشت گندم با 600 کمباین در مزارع بیجار آغاز شد

محمد عباسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان بیجار 300 هزار هکتار اراضی زراعی دارد که هر سال به سنت مرسوم کشاورزان 150 هزار هکتار آن به زیر کشت گندم دیم می رود.

وی با اشاره به فعالیت 600 دستگاه کمباین بومی و غیر بومی در برداشت گندم افزود: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری با توجه به بارش های مناسب جوی، تلاش و همت کشاورزان بیش از 200 هزار تن گندم از مزارع زیر کشت برداشت شود.

عباسی از آمادگی 19 مرکز خرید گندم در سطح شهرستان خبر داد و تاکید کرد: مراکز خرید آماده هستند گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را براساس قیمت تعیین شده خریداری کنند.

مدیر جهاد کشاورزی بیجار یادآور شد: برداشت گندم در مزارع این شهرستان با توجه سطح زیر کشت (150 هزار هکتار) تا اواخر مرداد ادامه دارد.

وی اضافه کرد: مراکز خرید موظف هستند گندم برداشت شده را فقط از کشاورزانی خریداری کنند که اطلاعات آنها در سامانه جامع پهنه بندی کشاورزی طی یکسال گذشته با همکاری جهاد کشاورزی ثبت شده باشد.

عباسی گفت: برای خرید تضمینی گندم و جلوگیری از هر گونه مشکل در هنگام خرید از تمام کشاورزان درخواست می شود به واحدهای جهاد کشاورزی منطقه خود مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام شان در سامانه اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، در سال زراعی جاری، بیش از 250 هزار تن گندم در شهرستان بیجار تولید می شود که سیلوی های جهاد کشاورزی با ظرفیت 50 هزار تن، کارخانه آرد بیجار با ظرفیت 60 هزار تن و سایر مراکز مسقف شهرستان با ظرفیت 40 هزار تن وظیفه خرید، جذب و انبار موقت گندم را بر عهده دارند.

بیجار با داشتن بیشترین گستردگی جغرافیایی و 89 هزار نفر جمعیت در 140 کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع است و غالب کشاورزی این منطقه به صورت دیم و کشت سنتی است.

همچنین: برداشت زعفران در خواف افزایش یافت

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...