بقعه اولیاء الله نقده میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی است

06:50, 2018 سپتامبر 16

7 0

بقعه اولیاء الله نقده میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی است

حسین منفردی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری آیین های ویژه ای نظیر احلی من العسل در روز ششم محرم و شیرخوارگان حسینی در روز چهارم محرم از جمله برنامه های ویژه در نظر گرفته شده در قالب این سوگواره به شمار می رود.

وی بیان کرد: همچنین در روزها و شب های تاسوعا و عاشورای حسینی تجمع پنج هزار نفری حسینیان در آستان مقدس بقعه اولیاءالله نظام آباد این شهرستان برگزار می شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه نقده ادامه داد: در روز سیزدهم ماه محرم امسال نیز مراسم ویژه رهروان زینبی با حضور بانوان ولایی در راستای پیمان بستن با حضرت زینب (س) برگزار و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت در این سوگواره حضور می یابند.

منفردی گفت: عزاداری های شبانه نیز در شب های ماه محرم امسال به صورت مستمر در آستان مقدس امامزاده و بقعه متبرکه شهرستان نقده برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، بقعه اولیاء الله در روستای نظام آباد در 18 کیلومتری شهرستان نقده واقع شده است.

شهرستان 125 هزار نفری نقده یکی از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی بوده و در فاصله حدود 80 کیلومتری جنوب ‌شرق ارومیه واقع شده است.

ماه محرم از روز سه شنبه هفته گذشته آغاز شده و مردم شیفته اهل بیت عصمت و طهارت نیز همزمان با این ایام به سوگواری و عزاداری می پردازند.

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...