ترامپ: کره شمالی قول داده که فعلاً آزمایش موشکی نداشته باشد

01:30, 2018 مارس 11

6 0

رئیس‌جمهور آمریکا این بار با لحنی متفاوت در خصوص کره شمالی سخن گفته و در توئیتر نوشته که کره‌ای‌ها قول داده‌اند که فعلاً آزمایش موشکی نداشته باشد و «معتقدم که آنها به تعهداتشان احترام می‌گذارند.»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا یک روز پس از اطلاع از تصمیم «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای دیدار با وی و گفت‌وگو در خصوص خلع سلاح اتمی، با ادبیاتی متفاوت درباره کره شمالی توئیت کرد.

ترامپ که تاکنون در صفحه توئیتری‌اش علناً کره شمالی را به حمله نظامی تهدید می‌کرد و یا از رهبر این کشور با الفاظی مانند «کوتوله خیکی» یاد می‌کرد، پس از اظهار تمایل طرف کره‌ای به مذاکره، از «پایبندی کره شمالی به تعهداتش» سخن گفت.

بامداد جمعه بود که «چونگ اوی یونگ» رئیس دفتر امنیتی رئیس جمهور کره جنوبی در واشنگتن با مقامات آمریکایی در خصوص نتایج سفر اخیر یک هیئت کره جنوبی به همسایه شمالی و دیدار با رهبر این کشور مذاکره کرد.

چونگ اوی یونگ پس از دیدار با مقامات آمریکایی به خبرنگاران گفت: «به رئیس‌جمهور ترامپ گفتم که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دیدار اخیرمان( در پیونگ یانگ) گفت که او متعهد به خلع سلاح اتمی(کره شمالی) است. او متعهد شد که کره شمالی آزمایش اتمی و موشکی تازه انجام نخواهد داد».

این مقام کره جنوبی همچنین تاکید کرد که رهبر کره شمالی بر آمادگی خود برای دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا در اسرع وقت تاکید کرد.

وی افزود: «رئیس‌جمهور ترامپ از این گزارش ما تشکر کرد و گفت که او در ماه می با کیم جونگ اون به منظور خلع سلاح اتمی دائمی(کره شمالی) دیدار خواهد کرد».

پس از آن ترامپ هم در توئیتر اطلاع‌رسانی کرد و گفت که کیم جونگ اون در خصوص یکی از خواسته‌های اصلی آمریکا یعنی خلع سلاح اتمی هم با نمایندگان کره جنوبی سخن گفته و تأیید کرد که کاخ سفید برای دیدار با رهبر کره شمالی در ماه مِی برنامه‌ریزی کرده است.

همچنین: روابط کره شمالی و سوریه، بی توجه به تهدیدهای آمریکا

منبع: farsnews.com

به صفحه رده

Loading...