تعداد دانش آموزان قزوین 5.7 درصد افزایش یافت

13:21, 2018 سپتامبر 16

16 0

تعداد دانش آموزان قزوین 5.7 درصد افزایش یافت

به گزارش ایرنا سالار قاسمی روز یکشنبه در نشست خبری که در آستانه آغاز سال تحصیلی برگزار شد افزود:دلیل این افزایش تعداد دانش آموزان، استقرار پایه دوازدهم برای اولین بار در استان است.

قاسمی از برگزاری روز شکوفه ها در 31 شهریورماه خبر داد و گفت:در این روز بیش از 21 هزار دانش آموز کلاس اولی وارد مدارس می شوند.

وی با اشاره به اینکه قزوین در سال گذشته رتبه دوم را از نظر پوشش تحصیلی پیش دبستانی داشته است گفت:بر همین اساس در سال جاری قزوین به عنوان استان پایلوت پوشش تحصیلی کامل در مقطع پیش دبستانی انتخاب شده است که امیدواریم با همکاری شرکای آموزش و پرورش این مهم تحقق یابد.

این مسئول گفت: در سال تحصیلی جدید 164 برنامه توسط حوزه های مختلف نیروی انسانی، پشتیبانی، آموزش ابتدایی، متوسطه، تربیت بدنی و سلامت و نهضت سوادآموزی در مدارس استان اجرا خواهد شد.

قاسمی در ادامه با اشاره به رتبه های خوب دانش آموزان قزوینی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها نیز افزود:در سال جاری رتبه های زیر هزار قزوین در کنکور سراسری به ویژه در رشته علوم انسانی بیشتر شده است و احتمالا در این شاخص به رتبه نهم کشور دست یابیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه 10 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیر انتفاعی تحصیل می کنند گفت:بر اساس برنامه ششم توسعه پوشش مدارس غیردولتی باید به 15درصد برسد که این موضوع نیازمند ایجاد تسهیلاتی برای موسسان این مدارس است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت:به منظور ساماندهی دریافت شهریه در اینگونه مدارس مبنا و الگوی مشخصی طرح ریزی شده و بر اساس آن شهریه مدارس غیرانتفاعی حداکثر تا 12درصد افزایش یافته است.

این مسئول گفت:در سال جاری 31 طرح آموزشی با 350 میلیارد ریال از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین تحویل آموزش و پرورش استان می شود که 30 درصد آن با مشارکت خیران تامین شده است.

وی اضافه کرد: برای اولین بار ضمن طراحی برنامه یک ساله آموزش و پرورش استان، یک برنامه دیگر تا سال 1400 برای پیشبرد امور و تحقق اهداف تدوین شده است.

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...