توصیه سلیمی به رئیس‌جمهور

06:35, 2017 اكتبر 08

7 0

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: از رئیس‌جمهور می‌خواهیم به دور از حاشیه‌سازی گزینه وزارت علوم را به مجلس معرفی کند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از رئیس‌جمهور برای تعویق در معرفی گزینه پیشنهادی وزارت علوم به مجلس، گفت: مدتی است سال تحصیلی جدید آغاز شده، اما وزارت علوم به عنوان یک وزارتخانه‌ای که نقش اساسی در پیشبرد اهداف آموزشی و تحقیقاتی در سطح کلان ایفا می‌کند، همچنان بدون وزیر مانده است.

وی ضمن درخواست از رئیس‌جمهور برای معرفی گزینه پیشنهادی وزارت علوم به مجلس، اظهار داشت: انتظار داریم گزینه‌ای برای وزارت علوم از سوی دولت به مجلس معرفی شود که براساس صلاحیت‌ها و شایستگی‌ها انتخاب شده باشد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه تأخیر و تعویق در معرفی گزینه پیشنهادی وزارت علوم از سوی دولت به مجلس در شأن دانشجویان و جامعه علمی کشور نیست، تصریح کرد: سکاندار وزارت علوم هر چه سریع‌تر باید مشخص شود تا وزیر مربوطه بتواند با اختیارات قانونی در جهت توسعه علمی کشور اقدام کرده و اهداف برنامه ششم توسعه را اجرایی کند.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...