تولید بیش از ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز در پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی

08:49, 2017 اكتبر 08

5 0

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد مهدی هاشمی، سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی اظهار کرد: به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کارکنان این پالایشگاه توانستند با افزایش توان و با انجام به موقع تعمیرات اساسی، گامی بزرگ در راستای تولید مستمر گاز در کشور بردارند.

هاشمی در ادامه افزود: با رعایت تمام الزامات و آموزش های لازم HSE و در سایه ی همدلی تمام واحدهای پالایشگاه، در 6 ماه نخست امسال بیس از 10 میلیارد و 700 هزار متر مکعب گاز در این پالایشگاه فرآورش شده است.

وی در ادامه با اشاره به تولید بی نظیر میعانات گازی در بازه زمانی شش ماه نخست امسال در پالایشگاه نهم عنوان کرد: از ابتدای سال تا کنون، حدود 11 میلیون و 600 هزار بشکه میعانات گازی نیز در فاز 12 تولید شده است که این دستاورد عظیم نشان از همت و تلاش شبانه روزی دارد.

این مقام مسوول، میزان تولید گوگرد دانه بندی شده در 6 ماه نخست امسال را نیز مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در شش ماه نخست امسال، حدود 50 هزار تن گوگرد جامد نیز تولید شده که این مهم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 20 درصدی داشته است.

سید محمد مهدی هاشمی، سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم یادآور شد: پالایشگاه نهم به عنوان بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه، 11 درصد گاز کشور و بیش از 16 درصد گاز مجتمع را تامین نموده و توانسته در بین پالایشگاه های کشور سرآمد باشد.

همچنین: تولید گاز مصر به 2 میلیارد فوت مکعب در روز رسید

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...