جشنواره ملی دریا ویژه دانش آموزان در البرز فراخوان شد

13:45, 2018 ژوئن 14

12 0

جشنواره ملی دریا ویژه دانش آموزان در البرز فراخوان شد

مهریار کرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این جشنواره با مشارکت وزارت آموزش و پرورش ، سازمان های مرتبط با صنایع دریایی و مراکز بنیاد نخبگان با هدف ترویج اهمیت صنایع دریایی درمیان دانش آموزان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: این جشنواره بر اساس بند 3-13 تفاهم نامه معاونت آموزش متوسطه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، اول تا سوم آبان ماه سال 97 تدوین و برنامه ریزی شده است.

کرمی گفت: دانش آموزان مقاطع ابتدایی، اول و دوم متوسطه و رشته ها ی نظری، فنی حرفه ای و کاردانش می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی بیان داشت : علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق ایمیل جشنواره به نشانی info@irandarya.com ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.irandarya.com مراجعه کنند.

کرمی یادآور شد: دانش آموزان البرز در جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت در سال گذشته 40 رتبه برتر کسب کردند.

وی اظهار داشت: این جشنواره به منظور آشنایی دانش آموزان و خانواده ها با دریا و اهمیت ژئوپلیتیک آن در منطقه و جهان، هدایت تحصیلی دانش آموزان نخبه و علاقه مندبه رشته های تحصیلی مرتبط با دریا برگزار می شود.

کرمی تصریح کرد : این جشنواره ملی به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کشور به اجرا در می آید.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره، محورهای مختلفی از جمله ابداعات و اختراعات، نقاشی، کاریکاتور، ساخت ماکت ، فیلم کوتاه ، عکاسی، داستان کوتاه، شعر، وبلاگ نویسی، مقاله علمی پژوهشی و بخش ایده بازار دارد.

وی ادامه داد: دانش آموزان البرزی درجشنواره دریا در محورهای ابداعات و اختراعات و وبلاگ نویسی رتبه اول کشوری را کسب کردند.

همچنین: جشنواره ملی «سرودهای حماسی و آواهای انقلابی» در لرستان افتتاح شد

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...