حالت جست‌وجو ناشناس در گوگل‌کروم چیست؟

08:56, 2018 فوریه 14

16 0

آی تی رسان: توسط قابلیت جست‌و‌جو ناشناس شما می‌توانید بدون این که ردپایی از خود به جا بگذارید به گشت‌و‌گذار در دنیای اینترنت بپردازید. به‌عنوان مثال با فعال کردن این ویژگی شما قادر خواهید بود تا بدون ثبت هرگونه اطلاعات از آن‌چه جست‌و‌جو کرده‌اید، به وب‌سایت‌های مختلف مراجعه کنید. تمامی وب‌سایت‌های دیده شده، تاریخچه جست‌و‌جو‌ها، رمز‌های ذخیره شده و کوکی‌ها در این حالت ثبت نخواهند شد.

خوشبختانه حالت جست‌و‌جو ناشناس یا همان Incognito mode در دو نسخه مخصوص کامپیوتر و موبایل گوگل کروم موجود بوده و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

گوگل کروم را اجرا کنید و در بخش بالایی سمت راست با کلیک بر روی آیکون سه نقطه وارد منوی آپشن شوید.

با باز شدن صفحه جدید وارد حالت جست‌و‌جو ناشناس خواهید شد. برای بستن تب جست‌و‌جو ناشناس، نوار اعلانات را به پایین بکشید و بر روی عنوان Chrome که با توضیح Close all incognito tabs قرار گرفته، کلیک کنید.

گوگل کروم را اجرا کنید و در بخش بالایی سمت راست با کلیک بر روی آیکون سه نقطه وارد منوی آپشن شوید.

با باز شدن صفحه جدید به حالت Incognito خواهید رفت. برای غیرفعال کردن Incognito mode می‌توانید به راحتی با کلیک بر روی close صفحه را ببندید.

با فعال کردن این ویژگی تنها تاریخچه جست‌و‌جو شما در مرورگر قابل ثبت نخواهد بود؛ بنابراین احتمال کنترل فعالیت توسط سرویس‌دهنده اینترنت‌تان وجود خواهد داشت.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...