دستگیری ماهیگیران متخلف در جوین

06:37, 2018 فوریه 14

6 0

دستگیری ماهیگیران متخلف در جوین

محمدحسین شم آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت حفاظت محیط زیست شهرستان جوین حین گشت و پایش مناطق موفق به شناسایی این گروه در محدوده سد یام شدند. متخلفان بر خلاف قوانین و مقررات مبادرت به صید 340 قطعه ماهی رودخانه نموده که از آنها 11 دستگاه لنسر مخصوص ماهیگیری کشف و ضبط شد.

وی گفت: ماهیان صید شده بواسطه جثه ریز و ارزش پایین غذایی غیرماکول بوده و به عنوان طعمه جهت جلب ماهیان گوشتخوار مانند قزل آلا، زردپر و کپور استفاده می شوند.

او افزود: با رای صادره از سوی شعبه 101 دادگاه کیفری و به استناد بند الف ماده 10 قانون شکار وصید هر یک از متهمان به تحمل 91 روز حبس تعزیری و ضبط آلات و ادوات مکشوفه به نفع سازمان محیط زیست محکوم شدند که رای صادره قطعی نبوده و در محاکم محترم تجدید نظر استان قابل تجدید نظر خواهی است.

رئیس حفاظت محیط زیست جوین گفت: علاوه بر محکومیت کیفری مبلغ 17 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از حیث اتلاف 340 قطعه ماهی از سوی متهمان پرداخت شد.

منطقه شکار ممنوع شهرستان جوین معروف به جوین شمالی با مساحت حدود 13 هزار هکتار بخشی از منطقه حفاظت شده ریوند است که از نظر برخورداری از سیمای طبیعی کوهستان، دشت و تپه ماهور از زیستگاه های ارزشمند در استان خراسان رضوی به شمار می‌ روند.

در منطقه 75 هزار و 180 هکتاری ریوند حدود 235 گونه مختلف گیاهی، 30 گونه پرنده و 10گونه پستاندار وحشی شناسایی شده است. این منطقه گونه‌ های جانوری و گیاهی ارزشمند همچون آهو، کل و بز، قوچ و میش، پلنگ، گرگ و کفتار، کبک، تیهو، هوبره، بالابان و درختان و انواع پرندگان شکاری همچون شاهین، عقاب طلایی و سارگپه را در خود جای داده است.

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...