دوره آموزشی «زندگی گروهی، تئاتر، بازیگری و طبیعت» برگزار می‌شود

09:23, 2017 سپتامبر 17

4 0

به گزارش خبرگزاری فارس، دوره آموزشی ـ اجرایی با عنوان «زندگی گروهی، تئاتر، بازیگری و طبیعت» با تاکید بر واکنش‌های بدن به ریتم و صدا در طبیعت» توسط دپارتمان آموزشی تئاتر باران با هدایت میلاد نیک آبادی برگزار می‌شود.

این کارگاه به مدت 10 روز در دهه سوم مهر ماه در فضای جنگلی یکی از روستاهای استان گیلان با آموزش و هدایت میلاد نیک آبادی برگزار می‌شود.

در این کارگاه ، افراد شرکت کننده طی 10 روز زندگی تحت عنوان یک گروه نمایشی، در طول هر روز 7 ساعت به تمرینات ویژه‌ بازیگری که سرفصل‌های زیر در آن تمرینات لحاظ خواهد شد، می‌پردازند.

این سرفصل‌ها شامل ، رهاسازی بدن، تقویت دیدن و شنیدن در بازیگری، تربیت بدن برای واکنش به محیط، تاثیرات محیط بر احساس و بدن، تربیت حس با استفاده از عناصر موجود در طبیعت، اجرایی و پرفرماتیو کردن محیط، دریافت و انتقال احساس و کنش به فضا، بدن به مثابه دیالوگ، ایجاد ریتم و موسیقی خلاقه با استفاده از عناصر طبیعی هستند.

تأمینِ محلِ اسکان، غذا و تمامی امکانات رفاهی و تدارکات به عهده‌ تئاتر باران است.

هر شب در محل اقامت گروه، نمایش‌های کوتاه بر اساس تمریناتِ روزانه و آموزش‌های انجام گرفته توسط هنرجویان شرکت کننده اجرا می‌شود، که در روز پایانی نیز نمایش‌های برگزیده در محل‌های تعیین شده برای ساکنین روستای محلِ اقامت اجرا خواهد شد.

پخش فیلم تئاتر و تحلیل و بررسی شیوه‌های بازیگری و کارگردانی آن آثار از دیگر برنامه‌های این سفر خواهد بود.

لازم به ذکر است این دوره‌ آموزشی بدون همراه داشتن هرگونه وسیله ارتباطی و تکنولوژیک از قبیلِ موبایل، تبلت، لپ تاب و... خواهد بود.

تشریح سرفصل‌های آموزشی و دیگر جزئیات برنامه‌های سفر در جلسه توجیهی در تاریخ چهارشنبه 5 مهر ماه ساعت 15 در تئاتر باران انجام خواهد شد.

ضروری است علاقمندان جهت شرکت در این جلسه با شماره‌های 66176825 تماس گرفته یا به صورت حضوری به آدرس تئاتر باران واقع در خیابان انقلاب،ابتدای فلسطین جنوبی،پلاک292/1 مراجعه و ثبت نام کنند.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...