دوستی‌های پیش از ازدواج باعث جدایی ۸۵ درصد زوجین شده است|شبکه اطلاع رسانی سفيرافلاك

15:46, 2015 مارس 04

127 0

دوستی‌های پیش از ازدواج باعث جدایی ۸۵ درصد زوجین شده است|شبکه اطلاع رسانی سفيرافلاك

وی ادامه داد: متاسفانه تعدادی از دختران و پسران آشنایی قبل از ازدواج را با دوستی و روابط عمیق اشتباه گرفته‌اند و تصور می‌کنند منظور از آشنایی داشتن هر گونه رابطه است، در حالی که از نگاه رفتار‌شناسی فرارفتن روابط از محدوده آشنایی قبل از ازدواج باعث یکنواختی و تکراری شدن و همچنین دل‌زدگی دختر و پسر می‌شود.

متخصص علوم رفتاری تاکید کرد: ۸۵ درصد از زوجینی که قبل از ازدواج دارای روابط گسترده بوده‌اند، بعد از ازدواج دچار اختلافات مختلف شده‌ و همین موضوع باعث جدایی آنها شده است.

ابهری افزود: دوستی قبل از ازدواج ممکن است تلفنی، مکاتبه‌ای، سایبری و یا حضوری باشد که در بین این روابط باید خانواده‌ها نظارت داشته باشند و معیارهای ارزیابی را به فرزندان خود آموزش دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه داشتن روابط زناشویی قبل از ازدواج یکی از دلایل سردی روابط بعد از ازدواج است بنابراین منظور ما درباره آشنایی قبل از پیوند زناشویی، شناسایی رفتار، اخلاق و سلیقه‌های مختلف است.

دکتر ابهری درباره راهکارهای پیشگیری از این موضوع بیان کرد: سازمان‌ها و نهادهای متولی مثل وزارت جوانان و سازمان‌های فعال در امور زنان با سیاست‌گذاری‌ها و حمایت‌های عملی خود می‌توانند باعث افزایش آمار ازدواج شوند.

وی در پایان گفت: این سازمان‌ها با ایجاد سیاست‌های ازدواج و مراکز همسر گزینی و اختصاص بودجه‌های حمایتی برای برگزاری مراسم ازدواج آسان می‌توانند با الگوسازی جوانان را تشویق به ازدواج کنند.

منبع: safireaflak.ir

به صفحه رده

Loading...