ذخیره سدهای استان اردبیل ۲۰ درصد کاهش یافت

04:59, 2018 آوریل 16

7 0

مهندس نبی الله پاسبان عیسی لو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون در حالی که کمتر ازسه هفته به شروع فصل بهره برداری باقی مانده، تنها 56 درصد ظرفیت مخازن سدهای استان با حجم 169 میلیون متر مکعب پر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد کاهش دارد.

وی بیان کرد: میزان ورودی آب به مخازن سدهای استان اردبیل در سال آبی جاری تاکنون 91 میلیون متر مکعب بوده که کاهش 37 درصدی را نشان می دهد.

وی با اشاره به بارش 202 میلی متر در سال آبی جاری در استان گفت: این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد کاهش داشته است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل با ارائه توصیه هایی برای کشاورزان با توجه به وضعیت منابع آبی منطقه اظهار کرد: به دلیل کاهش 45 درصدی سهم کشاورزی از سد 'یامچی' و نیز کاهش 58 درصدی حجم مخزن سد 'قوری چای' اردبیل نسبت به سال گذشته علاوه بر مدیریت بهینه مصرف و جلوگیری از اتلاف آب، از کشت هرگونه محصول آب بر بهاره در منطقه جلوگیری می شود.

او اضافه کرد: در سد سبلان مشگین شهر هم با توجه به کاهش 28 درصدی حجم مخزن نسبت به سال گذشته و وضعیت نامطلوب حوزه آبریز دره رود از کشت برنج در حاشیه این رودخانه جلوگیری خواهد شد.

همچنین: حوادث منجر به فوت در واحدهای تولیدی 20 درصد کاهش دارد

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...