شب پیروزی بزرگان اروپا در مقدماتی جام جهانی

00:50, 2017 اكتبر 08

6 0

فرانسه که با پیروزی سوئد مقابل لوکزامبورگ، صدر جدول گروه A را از دست رفته می دید، موفق شد در خانه بلغارستان با تک گل بلیز ماتوئیدی در دقیقه 3 به پیروزی برسد و بار دیگر به صدر جدول برگردد. شاگردان دشان اکنون باید در دیدار آخر مقابل بلاروس قرار بگیرند و پیروزی در این دیدار حضورشان در جام جهانی را قطعی خواهد کرد.

هلند هم که برای زنده نگه داشتن امیدهای صعود، به پیروزی مقابل بلاروس نیاز داشت، توانست با نتیجه 3-1 به پیروزی برسد.

در این دیدار ابتدا نارنجی ها با گل دیوی پروپر در دقیقه 25 پیش افتادند؛ اما بلاروس در دقیقه 55 توسط ماکسیم ولچکو کار را به تساوی کشید؛ اما این پایان کار نبود و دو گل آرین روبن (پنالتی) و ممفیس دیپای در دقایق پایانی، سه امتیاز این دیدار را نصیب هلندی ها کرد تا این تیم همچنان به حضور در پلی آف امیدوار بماند؛ هرچند باید در دیدار آخر سوئد را با اختلاف زیاد شکست بدهد.

در گروه B، سوئیس و پرتغال هر دو پیروز شدند تا رقابت صعود از این گروه به عنوان تیم اول به روز آخر کشیده شود. سوئیسی ها در خانه موفق شدند با نتیجه 5-2 مجارستان را شکست بدهند تا با کسب نهمین پیروزی پیاپی، در دیدار آخر تنها به یک تساوی نیاز داشته باشند.

پرتغال هم با دو گل کریس رونالدو و آندره سیلوا در دقایق 63 و 86 موفق شد جزایر فارو را شکست بدهد و در سه امتیازی سوئیس بماند.

پرتغال و سوئیس در شب آخر دیدارهای این گروه مقابل هم قرار می گیرند و یاران رونالدو برای صعود مستقیم به جام جهانی، به پیروزی در این دیدار نیاز دارند. با توجه به تفاضل گل بهتر پرتغال، پیروزی با حداقل نتیجه هم آنها را راهی جام جهانی می کند.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...