عاقبت به خیر شدن ستارگان دیپورتی استقلال +تصاویر

12:52, 2017 اكتبر 08

6 0

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ "زلاتکو دالیچ" از روزهای اول پس از استعفای علیرضا منصوریان یکی از گزینه های اصلی برای نشستن روی نیمکت سرمربیگری استقلال بود. این مربی 50 ساله همراه با "فاتح تریم" ترکیه ای و "والتر زنگا" ایتالیایی سه کاندیدای تقریبا سرشناس برای هدایت استقلال بودند که در نهایت هم هیچ یک به این عنوان انتخاب نشده و مهره منتخب کادر مدیریتی استقلال یک شبه به این عنوان انتخاب و سرمربی استقلال شد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته و پس از انتصاب دالیچ در سمت سرمربیگری تیم ملی کرواسی با مدیربرنامه او که این مربی را به استقلال پیشنهاد داده بود حرف زدیم و مشخص شد دالیچ به دو دلیل غیر مالی دوست داشته در ایران و در باشگاه استقلال فعالیت مربیگری اش را ادامه دهد.

اول به خاطر حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و دوم به دلیل پرطرفدار بودن این تیم. گرچه او می دانسته تیم ملی فوتبال کشورمان هم از 3، 4 استقلالی بهره می برد و فصل قبل نایب قهرمان لیگ برتر شده بود.

در خواست مالی این مربی کروات از باشگاه استقلال تقریبا برابر با همین "شفر" 67 ساله ای بوده که با او شش ماهه قرارداد بستند! مربی مسنی که 17 سال از "دالیچ" پیرتر است و خیلی ها از جمله پیشکسوتان باشگاه با استناد به کارنامه شفر معتقد هستند اگر شفر مربی بزرگی بود با او شش ماهه نمی بستند.

مبلغ درخواستی دالیچ از استقلال حدود 700 تا 800 هزار دلار بوده که قطعا این عدد پای میز مذاکره حداقل تا 600 هزار دلار هم جا برای کاهش داشت. این در حالی است که شفر با سالی 560 هزار دلار پای قرارداد مربیگری استقلال را امضا کرده است.

به گزارش مشرق، دالیچ فردا شب (دوشنبه) در آخرین دیدار انتخابی جام جهانی 2018 با تیم ملی کرواسی در کی یف به مصاف اوکراینی خواهد رفت که هر دو تیم در گروه I در قاره اروپا 17 امتیازی و پشت سر ایسلند 19 امتیازی هستند و نبرد حساسی برای رسیدن به پلی آف جام جهانی و یا حتی صعود مستقیم به جام 2018 روسیه دارند. به یاد داریم در روزهایی که نام این مربی مطرح شده بود برانکو نیز "دالیچ" را تأیید و به رفقای استقلالی اش توصیه کرد!

اما مرور این اتفاق ذهن مخاطب فوتبالی را به 7 سال پیش (سال 2010) و در سال 1389 می اندازد. زمانی که "هنریک مخیتاریان" که در تیم "شاختاردونتسک" توپ می زد پس از اینکه از سوی صمد مرفاوی سرمربی وقت تیم مس کرمان رد شد، به باشگاه استقلال پیشنهاد شد اما مسئولان استقلال هم به بهانه موجود بودن بازیکن در پست این بازیکن، وی را نخواستند و در نهایت همان بازیکن ارمنستانی راهی "بروسیا دورتموند" شد و پس از دو فصل بازی در بوندس لیگا به "منچستریونایتد" پیوست و عاقبت به خیر شد. اتفاقی که برای دالیچ هم پس از رد شدن از سوی استقلال و صعود احتمالی به جام جهانی 2018 همراه کرواسی رخ داد.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...