فرماندار آستارا: اداره مالیات به کسبه و بازار این شهرستان نگاه ویژه داشته باشد

03:29, 2017 نوامبر 15

5 0

فرماندار آستارا: اداره مالیات به کسبه و بازار این شهرستان نگاه ویژه داشته باشد

استان‌ها > گیلان - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: قوانین مالیاتی باید به خوبی اطلاع رسانی، اجرا و نظارت شوند تا به کمک آن شاهد توسعه منطقه باشیم و اداره مالیات هم به کسبه و بازار این شهرستان نگاه ویژه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری آستارا؛ یونس رنجکش در دیدار با مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان اظهار داشت: متاسفانه برخی از فعالان اقتصادی، کسبه و صنوف، از قوانین مالیاتی آگاهی ندارد و این موضوع باعث شده است مطالبات زیادی از منظر اداره مالیات انباشته شود و این مهم تاکید می کند اداره مالیات باید به اطلاع رسانی به موقع در خصوص قوانین مالیاتی برای مودیان بپردازد.

وی تصریح کرد: متاسفانه اقتصاد عمده شهرستان آستارا متکی بر بازار است، بازاری که بر اساس عدم ترسیم چشم‌انداز در سال‌های گذشته و تغییر سیاست‌ها دچار مشکل شده است و مردم انتظار دارند تا مسئولان در این زمینه چاره اندیشی کنند.

وی یادآور شد: در شرایط فعلی اگر به مجموعه مشکلات آستارا شرایط مالیاتی بدون در نظر گرفتن چالش‌های آن اضافه شود به طور یقین کسبه خرد آن با مشکل جدی روبرو می‌شوند.

رنجکش ادامه داد: هر چند که پرداخت مالیات یک وظیفه قانونی است و همه باید آن را رعایت کنند اما برای کمک بیشتر به تجار و بازاریان آستارا از اداره مالیات درخواست می کنم نگاه ویژه‌ای به این شهرستان داشته باشد، اگرچه پاسخ به همه مطالبات انباشته شده ممکن نیست اما هر قدمی که در این زمینه برداشته شود کمک بزرگی به این قشر خواهد بود.

جواد انوری مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان نیز در این دیدار ضمن تشکر از فرماندار آستارا اظهار داشت: سقف مالیات در شهرستان آستارا به نسبت دیگر شهرستان‌های استان چندان بالا نیست، فقط به خاطر پر نکردن به موقع اظهارنامه های مالیاتی و عدم پرداخت به موقع، انباشته شده و اینگونه به نظر می رسد که بسیار سنگین است.

وی افزود: مالیات حق دولت است و باید گرفته شود اما در این بین مودیان نیز تکالیف و حقوقی دارند که باید رعایت گردد.

مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان همچنین بر مساعدت های لازم از سوی اداره مالیات شهرستان با کسبه آستارا بر اساس نظر فرماندار تایید کرد.

منبع: khabaronline.ir

به صفحه رده

Loading...