فروش 40 هزار میلیارد تومانی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان

01:31, 2018 مارس 11

5 0

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه 40 هزار میلیارد تومان فروش محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته بوده است، گفت: پیش‌بینی ما افزایش این رقم در سال جاری بوده که رشدی 40 تا 50 درصدی را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سورنا ستاری عصر امروز در حاشیه افتتاح پارک علم و فناوری استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان ظرفیت زیادی دارد که می‌تواند در اختیار استان زنجان قرار دهد، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 3 هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه 40 هزار میلیارد تومان فروش این شرکت‌ها در سال گذشته بوده است، تصریح کرد: پیش‌بینی ما افزایش این رقم در سال جاری بوده که رشدی 40 تا 50 درصدی را در پی خواهد داشت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به شکل‌گیری یک زیست‌بوم مناسب و حمایت‌های همه‌جانبه در ساختار دولتی در استان زنجان، گفت: بیش از 33 میلیون جوان و حدود 5 میلیون دانشجو در کشور وجود دارد که یک ظرفیت فوق‌العاده در حوزه نیروی انسانی است.

وی با تأکید بر اهمیت ایجاد بازار خوب در حوزه‌های مختلف برای شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: زنجان به خاطر سابقه تاریخی که در بخش گردشگری و کشاورزی و صنایع دستی دارد، ظرفیت‌های خوبی در این حوزه‌ها دارد.

ستاری با بیان اینکه افتتاح پارک علم و فناوری یک خبر خوب برای مردم زنجان است، اظهار کرد: این مهم زمینه را برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌کند اما واقعیت امر این است که محیط کسب و کار از هر موضوعی اهمیت بیشتری دارد.

همچنین: 70 هزار مترمکعب آب در هر کیلومتر لوله گذاری صرفه جویی می شود

منبع: farsnews.com

به صفحه رده

Loading...