فواید حالت تهوع حاملگی!

06:55, 2018 آوریل 16

4 0

بیش از ۸۵ درصد از زنان باردار در سه ماهه‌ی نخست بارداری خود، مدام حالت تهوع دارند. ویار صبحگاهی می‌تواند تأثیر بدی روی جسم و روحیه‌تان بگذارد، اما تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که این ویار برای بچه‌ی داخل شکمتان مفید است.

محققان در این زمینه، بیش از ۸۰ هزار زن باردار را مورد بررسی قرار دادند. نتایج تحقیقات آنها نشان داد که زنان بارداری که دچار حالت تهوع و استفراغ می‌شوند احتمال سقط جنین در آنها کمتر بوده و اغلب نوزادان سالمی به دنیا می‌آورند، و تنها ۶.۴ درصدشان زایمان‌های زودتر از موعد دارند، در شرایطی که ۹.۵ درصد از زنانی که ویار صبحگاهی را تجربه نمی‌کنند زایمان زودرس دارند.

ویار صبحگاهی به خاطر افزایش سریع هورمون مربوط به جفت یعنی گونادوتروپین است که در سه ماهه‌ی نخست بارداری توسط جفت در بدن منتشر می‌شود. در حال حاضر اگر باردار هستید و هیچ نوع علائم ویار صبحگاهی ندارید نگران نباشید. ویارهای صبحگاهی شدید می‌تواند منجر به کاهش کیفیت زندگی برای زنانی باشد که آن را تجربه می‌کنند.

در هر صورت، سعی کنید پزشکتان را در جریان علائم ویار صبحگاهی‌تان قرار دهید، خصوصا اگر علائمتان شدید است. از طرفی می‌توانید برای کاهش برخی علائم، از روش‌های زیر استفاده کند.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...