فیلترینگ جنجالی 180 سایت گردشگری به دلیل استعلام ناقص

07:52, 2018 سپتامبر 16

8 0

با استعلام دادستانی از سازمان هواپیمایی درباره سایت‌های فاقد مجوز فروش، 180 سایت گردشگری در روز تعطیل فیلتر شدند. بی‌توجهی به۲ نکته در این دستور با انتقاد رئیس سازمان گردشگری همراه شد، وزیر ارتباطات نیز برای رفع مشکل در حال رایزنی است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اخیرا در اقدامی جنجالی با فیلتر شدن حدود 180 سایت خدمات گردشگری فضای کسب وکارهای آنلاین در کشور دچار تشنج شده است.

طبق تجربه‌های مشابه دیگری، این سایت‌ها نیز در یک روز تعطیل فیلتر شدند و امکان پیگیری تا رسیدن روز کاری برای صاحبان آنها وجود نداشت.

مدیر این کسب و کار گفته: طی سه سال اخیر به 130 هزار مسافر شامل هزار توریست خارجی خدمت رسانی کرده و هدف آن بر مقرون به صرفه کردن سفر و ایجاد انگیزه برای افزایش سفرهای داخلی برای مردم ایران است که در این روزهای پرتقاضا برای سفر، فیلتر ناگهانی سایت سبب از دست دادن مشتری و کاهش فروش می شود و به این کسب و کار و کسب و کارهای نوین در صنعت گردشگری ضربه وارد می‌کند.

پس از این اتفاق علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با انتقاد تلویحی از مسدود شدن فعالیت سایت‌های گردشگری وعده پیگیری این موضوع را داده است.

وی در توئیتی اعلام کرده: در کنار تلخی‌های ناملایمات ارزی شاهد رونق گردشگری در جذب گردشگر بوده ایم. انسداد ایجاد شده در فعالیت برخی استارتاپ‌های خدماتی در مقطع حساس کنونی را پیگیری می‌کنم.

منبع: farsnews.com

به صفحه رده

Loading...