نوبخت به آذربایجان غربی سفر می کند

11:37, 2018 اوت 12

6 0

نوبخت به آذربایجان غربی سفر می کند

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: بازدید از طرح راه آهن مراغه - ارومیه و برگزاری جلسه با مدیران ارشد استان جزو برنامه های سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به آذربایجان غربی است.

ناصر حضرتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد آخرین وضعیت این طرح اظهار داشت: طرح راه آهن مراغه - ارومیه و ایستگاه راه آهن ارومیه در مراحل پایانی قرار دارد و احتمال بهره برداری از آن در هفته دولت سال جاری وجود دارد.

وی در مورد اهمیت طرح راه آهن مراغه - ارومیه نیز گفت: این طرح به طول 180 کیلومتر آذربایجان غربی را به استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل می کند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی به اشتغالزایی 800 نفری طرح راه آهن مراغه - ارومیه (به صورت مستقیم) اشاره کرد و ادامه داد: عملیاتی شدن این طرح علاوه بر افزایش ایمنی حمل و نقل و صرفه جویی در مصرف سوخت، آلودگی های زیست محیطی را کاهش می دهد و نقش بسیار موثری در توسعه حمل و نقل عمومی دارد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی به دلیل هم مرز بودن با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان، شاهراه ارتباطی ایران با اروپا محسوب می شود و توسعه زیرساخت های حمل و نقل به ویژه شبکه ریلی در این استان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

همچنین: قاچاقچی لیر در آذربایجان غربی 630 میلیون ریال جریمه شد

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...