هفدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن برگزار می شود

11:52, 2019 ژانویه 14

55 0

هفدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن برگزار می شود

به گزارش ایرنا احمد رضا نداف، دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: آزمون کتبی این دوره از رقابت ها، نهم اسفندماه 97به صورت سراسری و آزمون شفاهی از یازدهم تا هجدهم اسفند برگزار خواهد شد.

به گفته وی، زمان برگزاری آزمون الکترونیک، یکم و دوم اسفند 97 تعیین شده است.

نداف با بیان اینکه سه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش به صورت مشترک متولی برگزاری این رقابت ها هستند، افزود: هر نفر می‌تواند به صورت همزمان در چهار رشته شرکت کند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: ثبت‌نام این آزمون که از دهم دی ماه جاری آغاز شده است تا پنجم بهمن ‌ماه ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت quran.edu.ir برای شرکت در آزمون نام نویسی کنند.

نداف ادامه داد: در این دوره، مسابقه قرآن در 30 مکان در استان فارس برگزار می شود که اغلب بقاع متبرکه هستند.

وی بیان کرد: در کشور بیش از 80 مسابقه در پیوند با قرآن، عترت و مفاهیم قرآنی برگزار می شود.

سرپرست اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس هم در این نشست به اجرای طرح 1452(بشارت) در این استان اشاره کرد و گفت: برگزاری آزمون دانش آموزی با هدف تحقق مطالبه گری رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ قرآن کریم صورت گرفته است.

لیلا رشیدی افزود: طرح بشارت از پانزدهم آذرماه 97 آغاز شده و ظرف این مدت، 83 هزار و 773 دانش آموز در مقاطع مختلف در طرح حفظ جزء 30 قرآن ثبت نام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: آزمون حفظ جزء 30 قرآن کریم اردیبهشت ماه 98 در 77 مرکز دارالقرآن استان فارس برگزار می شود.

رشیدی بیان داشت: در مجموع 151هزار و 562 نفر در رشته‌های حفظ و تفسیر جزء 30 قرآن ثبت نام کرده‌اند، پسران در 10رشته و دختران دانش آموز در هشت رشته با یکدیگر رقابت می کنند.

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...