هنرمندان برگزیده به دنبال راه شهید حججی بودند

02:38, 2018 آوریل 16

4 0

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، 'محسن مومنی شریف' یکشنبه شب در مراسم پایانی چهارمین دوره هفته هنر انقلاب افزود:سال 96 جوانان ما به خوبی درخشیدند و شهید حججی جوانی هنرمند بود که ایران را به مردم دنیا معرفی کرد .

وی ادامه داد:حججی هنرمندی بزرگ بود که هنر شجاعت و ایمان و عزت را به همه آموخت و یک آتش به اختیار واقعی بود.

مومنی شریف به رشادت و شجاعت شهید حججی اشاره کرد و یادآورشد: وی قبل از شهادت و در طول زندگی فعالیت‌ های فرهنگی بسیاری داشت و در معرفی ادبیات انقلاب اسلامی و حوزه کتاب بسیار فعال بود.

رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی توضیح داد: حججی کتاب‌ های خوبی را در شهر خود معرفی می‌ کرد و پس از آنکه به سپاه رفت همچنان در اوقات بیکاری، آثار ادب و هنر انقلاب را ترویج کرد.

مومنی شریف همچنین به نحوه انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:55 نفر از هنرمندان و استادان بزرگ عرصه هنر و ادب و مدیران فرهنگی و هنری، کار داوری را انجام دادند و چهره هنر انقلاب سال را معرفی کردند .

وی به شاخص های انتخاب چهره سال هنر انقلاب اشاره کرد و یادآورشد : انتخاب چهره هنر انقلاب شاخص هایی دارد که یکی از آنها تولید آثار در گفتمان انقلاب اسلامی است . آثار باید مخاطب فراوان داشته و مورد توجه مردم و مخاطبان قرار گرفته باشد.

رئیس حوزه هنری جریان ساز بودن آثار را از دیگر شاخصه های انتخاب سال در این عرصه برشمرد و ادامه داد: 14 نفر کاندیدای معرفی شده به هیات انتخاب این شاخص ها را داشتند که بعد از داوری 5 نفر انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش ، «حمید حسام» نویسنده کتاب ‌های تحسین‌شده «وقتی مهتاب گم شد» و «آب هرگز نمی میرد» به عنوان چهره هنر انقلاب در سال 96 معرفی و و تقدیر شد.

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...