ورزش های بومی و محلی در دانشگاه علمی

05:38, 2018 اوت 12

9 0

ورزش های بومی و محلی در دانشگاه علمی

سید ابوالفضل تجلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا با اشاره به برگزاری جشنواره در نیمسال نخست سال تحصیلی آتی خاطرنشان کرد: در سال 96 بیش از 18هزار نفر به صورت متمرکز در فعالیت های همگانی دانشگاه فعالیت داشتند.

وی وجه متمایز جشنواره امسال نسبت به رویدادهای مشابه گذشته را توجه ویژه به توسعه ورزش های بومی و محلی اعلام کرد.

تجلی درعین حال از توزیع رشته های ورزشی در بین مناطق هشت گانه واحدهای علمی - کاربردی با مرکزیت یک استان خبر داد.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه علمی - کاربردی همچنین گفت: در نیم سال دوم سال جاری مسابقات تک رشته ای قهرمانی کشوری در قالب 6 رشته ورزشی برگزار می شود.

به گفته تجلی، سهمیه آزاد به استان های کشور داده می شود و 31 استان کشور می توانند دراین رقابت ها شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات به صورت منطقه ای و بر اساس اقلیم مناطق هشت گانه علمی کاربردی برگزار می شود.

تجلی تعداد شرکت کننده های مسابقات دور گذشته در سال 95 را دو هزار و یکصد نفر اعلام کرد و گفت: تعداد شرکت کننده ها در مسابقات امسال بیش از این رقم خواهد بود.

وی یادآوری کرد: این رقابت ها هر دو سال یک بار برگزار می شود که هر استانی بسته به شرایط آب و هوایی که دارد میزبانی رشته ای را بر عهده خواهد داشت.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه علمی - کاربردی گفت: رقابت ها از مهر ماه شروع شده و تا اسفند امسال ادامه خواهد یافت.

تجلی رشته های ورزشی برای دانشجویان دختر را فوتسال و والیبال و آمادگی جسمانی و رشته های پسران را فوتسال و والیبال ، ورزش قدرتی ، وزنه برداری، پاورلیفتینگ و وزنه برداری اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، واحدهای دانشگاه علمی - کاربردی در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر و دختر دانشگاه های سراسر کشور که به میزبانی شیراز برگزارشد، 20 مدال این دوره از مسابقات را از آن خود کردند.

دانشگاه علمی - کاربردی در این دوره از مسابقات، با 153 امتیاز و اختلاف یک امتیاز رتبه چهارم را پس از دانشگاه فردوسی مشهد از نظر مجموع امتیازها به دست آورد.

چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور در گروه دختران با حضور ٩٧ دانشگاه، با جمعیتی نزدیک به دو هزار نفر از ٢٧ تیر و در گروه پسران با حضور ١١٥ دانشگاه، با جمعیتی نزدیک به سه هزار و 500نفر از ١٠ مرداد برگزار و ١٩ مرداد ماه به پایان رسید.

همچنین: کانون های تنیس روی میز و شطرنج در چابهار افتتاح شدند

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...