وزارت علوم هر هفته پذیرای حداقل 11 هیات علمی خارجی است

10:39, 2018 ژوئیه 07

10 0

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، حسین سالار آملی روز شنبه در نشست روسا و نمایندگان مراکز منتخب پروژه ارتقای پنج دانشگاه و پنج پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین المللی گفت: بخش بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برخلاف سایر معاونت ها همچون آموزشی یا پژوهشی عمدتا فرادستگاهی است؛ یعنی اگر در سایر معاونت ها مثلا آموزشی قدرت تصمیم گیری 80 درصد باشد در این معاونت بیش از 20 درصد نیست چرا که سایر نهادها نیز اعمال نظر دارند.

وی گفت: در معاونت بین المللی وزارت علوم تحقیقات و فناوری حداقل هر ماه یک جلسه در مورد اخذ ویزا و یا شیوه برگزاری کلاس ها به زبان خارجی جلسه برگزار و مسایل بررسی می شود.

قائم مقام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل افزود: در سال گذشته برای 2 هزار و 160 نفر ویزا از وزارت امور خارجه اخذ شد و به نظرم مناسب ترین راه برای رسیدن به اهدافمان در افزایش میزان جذب دانشجویان خارجی است.

وی ادامه داد: افزایش ارتباطات بین المللی مناسب ترین روش برای قرار گرفتن در میان 200 دانشگاه برتر دنیا است و بر همین اساس باید بایستی کشورهای هدف و نقشه راه را مشخص کرد.

سالارآملی اظهار داشت: طی سال گذشته 811 هیات علمی در توره های مختلف به خارج از کشور اعزام شدند و 672 نفر نیز در سمینارها و کنفرانس های مختلف شرکت کردند.

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...