وزیر نفت پاکستان در گفت‌وگو با فارس خبر داد

07:52, 2018 سپتامبر 16

4 0

وزیر نفت پاکستان گفت: خواهان تکمیل پروژه واردات گاز از ایران هستیم و حل بحران انرژی اهمیت زیادی برای دولت عمران‌خان دارد.

«غلام سرورخان» وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد گفت: تأمین انرژی کشور از اولویت‌های دولت است.

وی افزود: خواهان واردات گاز از ایران هستیم اما چالش‌هایی در این زمینه وجود دارد که باید حل شود.

خان تأکید کرد: در سفر وزیر امور خارجه ایران به پاکستان اعلام کردیم که قیمت تعیین شده گاز برای واردات از این کشور زیاد است.

سرورخان تصریح کرد: ظریف اطمینان دادند ایران در قیمت گاز صادراتی به پاکستان تجدید نظر خواهد کرد.

وی افزود: خواهان تکمیل پروژه واردات گاز از ایران هستیم و حل بحران انرژی اهمیت زیادی برای دولت عمران‌خان دارد.

وزیر نفت پاکستان گفت: دولت به دنبال تکمیل پروژه سد سازی در کشور است تا بتواند بحران کمبود برق را حل کند و از سوی دیگر سعی داریم با واردات گاز چرخ‌های صنعت کشورمان را به حرکت در بیاوریم.

وی افزود: حل بحران اقتصادی پاکستان در گرو جبران کمبود انرژی به ویژه گاز و برق است.

غلام‌سرور‌خان اظهار داشت: ایجاد اشتغال در کشور وابسته به تأمین انرژی کارخانه‌ها است که نیاز به گاز دارد.

خان بیان کرد: دولت برای پایان دادن به کمبود انرژی در پاکستان پروژه‌های زیادی را در دست اقدام دارد که یکی از آن‌ها واردات گاز است.

وی افزود: پاکستان برای تأمین نیازهای خود تحت فشار تحریم‌های آمریکا نیست و اگر به توافق برسد با توجه به منافع کشور از ایران گاز وارد می‌کند.

غلام سرورخان تأکید کرد: می‌توان در ازای دریافت گاز کالاهای مورد نیاز ایران را به این کشور صادر کرد که در این صورت تحریم‌ها اثر کمتری خواهد داشت.

وی افزود: روابط پاکستان با ایران همیشه خوب بوده است اما دولت عمران‌خان سعی دارد این ارتباط را بهتر و موثر تر کند و گام‌های عملی برای همکاری در تمام زمینه‌ها بردارد.

منبع: farsnews.com

به صفحه رده

Loading...