کپی ایده یک فیلم توقیفی/ یکی از ایده‌های «آشغال‌های دوست داشتنی» از تلویزیون سر در آورد

09:14, 2015 آوریل 08

50 3

فرهنگ > تلویزیون - یک تبلیغ تلویزیونی این روزها با کپی یکی از اید‌ه‌های تکنیکی فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن رفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این تبلیغ که متعلق به بانک صادرات است، ایده ای را به کار بسته که محسن امیر یوسفی برای بیان داستان فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» آن را خلق کرده است.

در این تبلیغ، قاب عکس‌هایی روی یک میز قرار دارد که شخصیت‌هایش زنده هستند و صحبت می‌کنند. در فیلم امیریوسفی هم داستان در خانه زنی تنها می گذرد که چند شخصیت فیلم دقیقاً به همین شکل شروع به نقش آفرینی در رویداد‌های این فیلم می کنند. انجام کارهای کامپیوتری این ایده تکنیکی با فضای منحصربفرد آن حدود نه ماه زمان برده است که به گفته کارشناسان از بهترین جلوه های ویژه کامپیوتری در سینمای ایران است.

فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» که در سال 1391 با نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی امیریوسفی ساخته شده، تاکنون اکران عمومی نشده و در دو دوره جشنواره فیلم فجرهم اجازه حضور پیدا نکرده است. بسیاری از منتقدان و سینماگران صاحب نام از این فیلم به عنوان اثری خلاقانه و وحدت بخش در سینمای ایران نام می‌برند.

بازیگران فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» به ترتیب ورود عبارتند از شیرین یزدانبخش، حبیب رضائی، هدیه تهرانی، نگارجواهریان، اکبرعبدی، صابرابر و شهاب حسینی.

منبع: khabaronline.ir

به صفحه رده

Loading...