۲ روز قبل عرفانی و امروز آرین‌نژاد

09:22, 2018 سپتامبر 16

7 0

۲ روز قبل عرفانی و امروز آرین‌نژاد

دوبلورهای قدیمی کشورمان صبح امروز دور هم جمع شدند تا بعد از حسین عرفانی، پیکر یکی دیگر از دوستانشان که او هم از قدیمی‌های عرصه دوبلاژ بود را به خاک بسپارند.

به گزارش ایسنا، مراسم تشییع پیکر مهدی آرین‌نژاد امروز (یکشنبه، ۲۵ شهریور ماه) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

منوچهر والی‌زاده در ادامه مراسم بیان کرد: هر دفعه باید تسلیت بگوییم. تسلیت به همه همکاران و دوستان بامعرفت، فامیل و خانم مهدی آرین‌نژاد که پای او ایستاد. خدا روحش را شاد کند. خداوند عمر طولانی به شما بدهد.

او ادامه داد: مهدی آرین‌نژاد لوطی‌صفت بود. من و عرفانی و مهدی ۵۰ یا ۶۰ سال زندگی کردیم. او ‌جزو ‌گویندگان درجه یک در کار خود بود. او در تیپ‌گویی کارتون و انیمیشن ید طولایی داشت. او در فیلم «مسیر سبز» فقط در یک سکانس حرف زد که بسیار درخشید. هر دفعه این فیلم را می‌بینم فقط او را می‌بینم زیرا هنرمندانه از پس آن برآمد. دو روز قبل مراسم عرفانی بود، الان هم آرین‌نژاد. اشکال ندارد نوبتی است.

سیامک اطلسی هم با عرض تسلیت به خانواده مهدی آرین‌نژاد و اهالی دوبله، گفت: ما حدود پنجاه سال با مهدی همکار بودیم. همیشه در حین کار، ضمن انجام کار درست، می‌گفتیم و می‌خندیدیم و زندگی می‌کردیم. ما همدیگر را بیشتر از خانواده خود می‌دیدیم و با هم زندگی کردیم. او از ما جدا شد و ما را تنها گذاشت خدابیامرزتش و به خانواده او صبر عطا کند.

مهدی آرین‌نژاد متولد سال ۱۳۱۸ بود و فعالیت حرفه‌ای در دوبلاژ را از سال ۱۳۴۱ آغاز کرد.

او در آثاری چون لوک خوش شانس (یکی از برادرها)، مورچه و مورچه‌خوار (مورچه‌خوار)، بازرس (گروهبان دودو)، رابین هود (پدر تاک)، چوبین (برونکا) و مجموعه‌های دایی جان ناپلئون (شمس علی میرزا) و هزاردستان صداپیشگی کرده‌ است.

این دوبلور باسابقه پس از سال‌ها مبارزه با بیماری، ظهر جمعه (۲۳ شهریور ماه) درگذشت.

منبع: iran-emrooz.net

به صفحه رده

Loading...