۸ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال سهمیه آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال فراگیر

09:29, 2017 نوامبر 15

5 0

حمید هاشم زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با انتخاب کارگزار توسعه اشتغال در استان مطالعه دینامیک اشتغال، شناسایی رسته های پراشتغال و انتخاب رسته های اولویت دار در استان عملیاتی شده و 10 رشته منتخب به تایید کارگروه اشتغال استان رسیده است.

وی با بیان اینکه بستر لازم برای عملیاتی شدن و معرفی طرح ها فراهم است، اظهار امیدواری کرد: با همکاری همه جانبه بانک های عامل از آذر ماه سال جاری عملیات بررسی و ارائه طرح ها به سیستم بانکی برای بهره مندی استان از این منابع اجرایی شود.

هاشم زاده گفت: بدیهی است اهمیت این برنامه برای تحقق بخشی از 970 هزار اشتغال پایدار هدف گذاری شده توسط دولت در سطح کشور بسیار بالا بوده و تلاش ما بر این است که جذب این اعتبارات در استان منجر به اشتغال پایدار و تثبیت اشتغال موجود شود.

به گزارش ایرنا، در 6ماهه ابتدای اسمال 16 هزار فرصت شغلی در استان آذربایجان شرقی ایجاد شده و انتظار می رود تا پایان سال به 50 هزار فرصت برسد .

دولت در سال جاری در کنار طرح اشتغال فراگیر ، تسهیلات قابل توجهی طرح اشتغال روستایی و طرح رونق تولید اختصاص داده تا برنامه اشتغال زایی 970 هزار نفری هدف گذاری شده محقق شود.

آذربایجان شرقی با داشتن حدود 4 هزار واحد تولیدی از جمله قطب های مهم صنعتی کشور محسوب می شود که سالانه افزون بر 1.5 میلیارد دلار کالا به خارج از کشور صادر می کند.

همچنین: پرداخت 323 هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن در دولت دوازدهم

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...