۹ عادت صبحانه ای که باعث افزایش وزن می شوند

05:00, 2017 نوامبر 15

9 0

وب‌سایت ویکی 5040: اگر هدف شما کاهش وزن است خوردن یک صبحانه‌ی خوب و متعادل راهی عالی برای شروع است.

باوجودی که غذاهای بسته‌بندی‌شده‌ی سالمی برای صبحانه وجود دارد اما غذاهای خانگی راه بهتری است تا اطمینان یابید غذایی با قند و سدیم زیاد نخواهید داشت.

خوردن یک صبحانه‌ی مقوی کامل با پروتئین و چربی‌های سالم می‌تواند باعث شود تمام صبح احساس سیری داشته باشید. نخوردن صبحانه‌ی کافی باعث می‌شود سریع‌تر احساس گرسنگی کنید و برای ناهار به سراغ وعده‌های غذایی بزرگ‌تر بروید.

لذت بردن از یک صبحانه‌ی سالم باعث سیر بودن شما در طول روز خواهد شد. اما اگر واقعاً گرسنه نیستید خودتان را مجبور نکنید. به بدن خود گوش دهید، اگر صبح‌ها کمی احساس گرسنگی می‌کنید این وعده‌ی غذایی مهم را فراموش نکنید.

کربوهیدرات به معنای انرژی است. این ماده‌ی مغذی بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم است. اما مانند چیزهای دیگر باید در مصرف کربوهیدرات‌ها نیز متعادل باشید. گاهی وعده‌ی صبحانه‌ی شما کربوهیدرات بسیار زیادی دارد. شاید خوراکی‌هایی که به نظر شما سالم و متعادل هستند بیشتر از انتظارتان کربوهیدرات داشته باشند. با افزودن کمی پروتئین مانند تخم‌مرغ یا مغزها به صبحانه‌ی خود آن را یک وعده‌ی سالم و متعادل کنید. سعی کنید از کربوهیدرات‌های ساده مصرف کنید مانند نان سفید، دونات و ... زیرا این‌ها در بدن به زمان بیشتری برای تجزیه نیاز دارند.

تخم‌مرغ وعده‌ی غذایی لذیذ، آسان و سرشار از پروتئین است. تخم‌مرغ گزینه‌ی انتخابی خوبی برای یک صبحانه‌ی سریع و سالم می‌باشد، اگر با روغن یا کره‌ی زیاد تهیه نشود و روی آن پنیر نریزید.

شاید دوست داشته باشید صبحانه‌ی شما کره و روغن زیادی داشته باشد اما این درست نیست. آشپزی راهی عالی برای کنترل میزان روغن مصرفی شماست، خصوصاً زمان پخت خوراکی‌هایی مانند تخم‌مرغ.

افزودن کمی طعم‌دهنده روی صبحانه‌ی شما آن را لذیذتر می‌کند اما زیاده‌روی در آن، مانند ریختن پنیرهای زیاد، می‌تواند کالری زیادی به غذای شما اضافه کند. باید مقدار کالری اضافه‌شده را از قبل اندازه بگیرید.

حتی مقدار زیاد یک وعده‌ی غذایی با مواد مغذی بسیار هم زیاد است و می‌تواند در هدف شما برای رسیدن به وزن متناسب تداخل ایجاد کند.

همچنین: پروتئین های التهابی روده بزرگ با افزایش وزن بیشتر می شوند

منبع: titreno.com

به صفحه رده

Loading...