11 دوره آموزشی صنایع دستی در طبس برگزار شد

03:56, 2018 اوت 13

9 0

11 دوره آموزشی صنایع دستی در طبس برگزار شد

رسول بهبهانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آموزش ها در دو سطح مقدماتی و پیشرفته با حضور 110 نفر از علاقه مندان به میزان 11 هزار نفر ساعت برگزار شد.

وی بیان کرد: 234 نفر در قالب 23 هزار و 400 نفر ساعت 24 دوره آموزشی صنایع دستی در سال گذشته شرکت کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس گفت: این دوره ها شامل قلم زنی، گلیم بافی، حصیربافی (سبدبافی)، چرم دوزی و حوله بافی بوده است.

وی اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور توسعه آموزش ها در روستاها اقدام به برگزاری دوره های آموزشی حوله بافی، چرم دوزی، حصیربافی، و سبدباقی در روستاهای اصفهک، کریت، نایبند و فهالنج کرده است.

بهبهانی، آموزش رشته های صنایع دستی به هنرجویان، جلوگیری از منسوخ شدن رشته های بومی، احیای هنرهای اصیل و بومی، کمک به اشتغال خانگی و اقتصاد خانواده و حمایت از تولید و اشتغال پایدار در منطقه را از جمله اهداف برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی برشمرد.

قلم زنی روی مس، گلیم بافی، مسگری، بوریا بافی، پخل بافی و سفره آردی (سفره بافی) از صنایع دستی بومی شهرستان طبس به شمار می‌آید.

شهرستان طبس با 75 هزار نفر جمعیت، 57 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و از آن با عنوان پهناورترین شهرستان استان و ایران از نظر مساحت یاد می شود.

همچنین: تفاهم نامه علمی و آموزشی برای مبارزه با مواد مخدر امضا شد

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...