50 میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اشتغال فراگیر فردیس اختصاص یافت

10:26, 2018 مارس 11

12 0

50 میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اشتغال فراگیر فردیس اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، بهنام بهداروند روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان فردیس در سالن اجتماعات فرمانداری برگزاری شد، افزود: 7 طرح برای اجرای اشتغال فراگیر در این شهرستان به ثبت رسیده که در مرحله استانی مورد بررسی قرار دارد.

وی ادامه داد: این طرح ها در بخش کشاورزی ، ورزش و جوانان و صنعت معدن تجارت پیش بینی شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود به طرح های نوآورانه و دیوار سبز اشاره کرد و گفت: برای هر کدام از این طرح مبلغ 10 میلیارد ریال تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی یکی از طرح های پر توان دولت است ، افزود: برای اشتغال اقدامات خیلی خوبی دولت انجام داده است و تسهیلات بسیار ارزان قیمت و مناسب اختصاص می دهد .

وی در ادامه گفت: از طرح های توجهی برای اشتغالزایی استقبال می کنیم و متقاضیان می توانند طرح های خود را با مراجعه به دستگاه ها به ثبت برسانند.

بهداروند ، به انجام طرح روستا تعاون در دهیاری فرخ آبادزیبادشت که 4 مورد در حال تشکیل است، اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه سایر دستگاه ها باید به کمک اداره تعاون بیایند.

وی گفت: سهم ایجاد اشتغال صنعت، معدن تجارت فردیس یک هزار و 700 شغل بود که یک هزار و 950 شغل رسید.

بهداروند افزود: سهم جهادکشاورزی از اشتغال84 نفر ، کمیته امداد 510 نفر، بهزیستی 130 نفر، بنیاد شهید 21 نفر، ارشاد 150 نفر، ورزش 102 و صندوق کارآفرینی امید 424 نفر در سامانه کار به ثبت رسیده است.

وی در ادامه افزود: در بخش مشاغل خانگی اداره صنعت،معدن تجارت 106 نفر،جهادکشاوزی 56 نفر، بنیاد شهید54 نفر و ارشاد اسلامی 13 نفر اشتغالزایی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه اداره صنعت ،معدن و تجارت و جهاد کشاورزی شهرستان فردیس بیشترین سهم را در تحقق اشتغال به خود اختصاص داده است،گفت: 52 درصد سهم اداره صنعت ،معدن و تجارت در اشتغال بوده است.

بهداروند افزود:6 هزار و 727 نفر از جویندگان کاراز طریق دفاتر کاریابی فردیس ثبت نام کردند که از این تعداد یک هزار و 61 نفر مشغول بکار شدند.

شهرستان 600 هزار نفری فردیس یکی از مناطق محروم استان البرز به شمار بالای بیکاران محسوب می شود.

همچنین: طرح های صنعتی ومعدنی درهرمزگان آماده بهره برداری است

منبع: irna.ir

به صفحه رده

Loading...